1 Günde Implant
Eksik dişleriniz artık sorun değil. Yeni teknolojiler sayesinde sadece bir günde kusursuz bir gülüşe sahip olabilirsiniz.
Estetik diş hekimliği ile gülüşünüz yeniden tasarlanıyor
Kalıcı diş beyazlatma ile gülüşünüz uzun süreli olsun
Zirkonyum ve porselen kaplama sayesinde
Yüksek ışık geçirgenliği ve doğal dişlere en yakın görüntü
Çarpık ve ayrık dişlere elveda
Previous
Next

Hakkımda

1987 Mardin doğumlu Celil Can ÇETİN, Antalya MNÇ Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Dicle Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 2010 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Diyarbakır’da özel bir poliklinikte 10 yıl boyunca hizmet vermiştir. Bu süreçte implant cerrahisi, estetik dişhekimliği ve endodonti alanında seminerler ve eğitimlere katılmış, sertifikalar almıştır. 2020 yılından itibaren kendi muayenehanesinde hizmet vermektedir. Diş hekimi Celil Can Çetin, evli ve iki çocuk babasıdır.

Dişleriniz Koruma Altında

DİŞ BEYAZLATMA

Genetik faktörler, sigara ve kahve tüketimi, antibiyotik kullanımı, ağız ve diş bakımının ihmal edilmesi gibi pek çok nedene bağlı olarak oluşan sararma, doğru şekilde uygulanan yöntemler ile mümkün olmaktadır.

ORTODONTİ

Alt-üst çeneler ve diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi ile uğraşan bir diş hekimliği branşı olan ortodonti, çene yapısına ya da dişlere erken dönemde müdahale edilmesini, böylece ileride ortaya çıkabilecek bir anomalinin önlenmesini amaçlar.

İmplant

Eksik dişlerin tamamlanması için uygulanan ve son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanan yöntemdir. “İmplant nedir?” sorusuna verilebilecek en basit yanıt; “Eksik olan dişin, çene kemiğine yerleştirilen vidalar yardımı ile tamamlanması”dır.

Laminate Veneer

Yaprak porselen olarak da bilinen laminate veneer uygulaması, adını kullanılan takma tırnak kalınlığındaki plakalardan alır. Bu yöntem, dişlerin daha beyaz görünmesini ve diş bozukluklarının ortadan kaldırılmasını sağlar. Peki laminate veneer nedir ve nasıl uygulanır?

Tam Seramik Kuronlar

Aşınmış ya da kırılmış dişleri eski haline getirmek amacıyla uygulanan kaplama metoduna kuron kaplama adı verilir. Günümüzde sıkça kullanılan bu yöntem hem daha güzel bir görünüm elde etmek hem de dişleri sağlamlaştırmak amacıyla tercih edilmektedir.

Pembe Diş Estetiği

Daha estetik bir gülüş ve daha estetik bir diş görünümünü yakalamak için uygulanan yöntemlerden biri de pembe estetik ya da pembe diş estetiği olarak adlandırılan metot. İstenen görünümün elde edilmesi için diş etlerine de müdahale edilmesi gerekebilir.

Porselen Dolgu

Dişin eksik olan bölümünün anatomik esaslara göre tamamlanması işlemine porselen dolgu denir. Genellikle dişte fazla kayıp olan durumlarda bu dolgu yöntemi kullanılır. Konservatif bir tedavi şekli olan bu yöntemde en temel amaç dişin doğal yapısını ve görünümünü korumaktır.

Gülüş Tasarımı

Estetik bir gülüşe sahip olmak kuşkusuz herkesin hayalidir. Ancak dişlerin renginden görünümüne, diş etlerinin uzunluğundan kalınlığına kadar pek çok etmen gülüşün görünümünde belirleyici olur. Bu nedenle gülüş tasarımı uygulaması ile kişinin hayal ettiği gülüşe kavuşması sağlanır.

Diş Eti Hastalıkları

Dişeti hastalıkları diş yuvasında başlar. Dişetinde hissedilen çekilme, kanama ya da sallanma bu bölgedeki hastalıkların başlıca belirtileridir. Bu ve benzeri rahatsızlıklar sonucunda tedavi uygulanmaz ise çene kemiğine kadar uzanan rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

Kanal Tedavisi

Dişin çürümesi ya da dışarıdan gelebilecek etkiler sonucunda ortaya çıkan kırıklar pulpa adı verilen bölgeye bakteri olarak döner. Bu dönüş sonucunda diş iltihap kapabilir ya da tamamen ölebilir. Bu da yeme-içme esnasında hassasiyet oluşmasına neden olabilir.

Hareketli Protezler

Sağlıklı bir diş yapısında çürüklerin ve diş kayıplarının olmaması, bunun içinde insanların diş sağlığına dikkat etmesi gerekir. Özgürce gülümseyip yemek yemeniz için gerekli olan dişlerin zamanla çürümesi veya kayıpların yaşanması nedeni ile bir takım önlemler geliştirilmiştir.

Çene Eklemi Rahatsızlığı

Ağız yapısında oldukça önemli bir yere sahip olan çene eklemi, genel olarak çiğnemeye yarar ve çene kaslarının hareketi ile harekete geçer. Çiğnemelerin yapıldığı bu eklemler ve kaslar üzerinde oluşan problemler çene eklemi rahatsızlıkları olarak adlandırılır.

Dolgu Teknolojisi

Çürük nedeni ile kullanılamayan dişin doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşturulması işlemine diş dolgusu denir. Kullanılan ilaçlar ve diğer etmenlerden kaynaklanan bazı olumsuz durumlar diş kaybına neden olabilirken porselen diş tüm bunlara bir çözüm olarak gösterilebilir.

Kron ve Köprü Protez

Dişler zaman içerisinde yıpranır ve tedaviye ihtiyaç duyar. Bu yıpranma bireyin doğumu ile başlar ve zamanla giderek artar. Bakımı düzgün yapılan dişler ve önemsenmeyen dişler arasında farklar olduğu gibi bu dişler arasında aynı zamanda sağlık açısından da farklar vardır.

Gömük Diş

İnsan hayatında önemli bir yeri olan, kimi zaman bir özgüven kaynağı sayılabilen dişler, en lezzetli yemeklerin öğütücüsüdür. Ancak herkes hem dişlerinin işlevini hem de gülüşünü olumsuz etkileyecek bazı durumlarla karşılaşılabilir. Bunlardan biri de gömük diştir

Neredeyim?

Mezopotamya mah. 326. sk. Adres 75 Plaza B Blok No:2/B İç Kapı No:20 Kayapınar/DİYARBAKIR

Google haritada görün
İletişim Numaralarım

Sabit: (0412) 504 44 21
Whatsapp: (0532) 669 25 21

Hemen aramak için tıklayın
E-posta İle Ulaşın

Bilgi Alın
info@yekbunkarademir.com.tr
Randevu Alın randevu@yekbunkarademir.com.tr